relaxcave

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž

Lymfodrenážný prístroj je zdravotnícky prístroj, ktorý sa používa na terapeutickú procedúru nazývanú lymfodrenáž. Lymfodrenáž je technika stimulácie lymfatického systému, ktorá pomáha odstraňovať prebytočnú tekutinu, toxíny a odpadové látky z tela.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je lymfodrenážný prístroj užitočný:

  1. Zlepšuje obeh lymfy: Lymfatický systém je zodpovedný za odstraňovanie odpadových látok a tekutín z tela. Lymfodrenážný prístroj pomáha stimulovať obeh lymfy, čím podporuje lepšie odstraňovanie toxínov a zlepšuje celkovú cirkuláciu.

  2. Redukuje opuchy: Lymfodrenáž je účinným prostriedkom na zmiernenie opuchov, najmä v oblastiach ako svaly, kĺby alebo tvár. Prístroj pomáha zlepšiť lymfatický obeh, čím znižuje zadržiavanie tekutín a zväčšené lymfatické uzliny.

  3. Podporuje detoxikáciu: Lymfodrenážná terapia je účinným nástrojom pri detoxikácii tela. Pomáha odstraňovať toxíny, odpadové látky a trosky z buniek a tkanív, čo môže viesť k celkovému zlepšeniu zdravia a vitality.

  4. Zlepšuje imunitný systém: Správne fungovanie lymfatického systému je kľúčové pre zdravý imunitný systém. Lymfodrenážný prístroj môže posilniť imunitný systém tým, že podporuje správny obeh lymfy a odstraňovanie patogénov.

  5. Pomáha pri rehabilitácii: Lymfodrenáž je tiež často používaná v rehabilitačných procesoch. Prístroj môže pomôcť zmierniť opuchy a zápaly po chirurgických zákrokoch alebo úrazoch a urýchliť proces hojenia.

FAQ

Ako prebieha procedúra?

Pri procedúre ležíte na posteli s návlekmi buď na nohách alebo na vrchnej časti tela.

Ako často môžem chodiť na procedúry?

Odporúča sa 1-2 krát do týždňa.

Čo všetko potrebujem k procedúre?

Najlepšie ak si prinesiete nejaké tenké tepláky alebo legíny.

Aká je cena jednej procedúry?

Pri 30 minutovej procedúre to je 8€ a pri 60 minutovej 10€.

Koľko trvá procedúra?

Máme dva programy jeden trvá 30 minút a druhý 60 minút.

Na aké časti tela je zameraná procedúra?

Procedúra je zameraná na nohy, zadok a brucho.