relaxcave

Soľná jaskyňa

Pravá soľná jaskyňa

Relaxačná kúra trvá 45 minút, sedíte na pohodlných polohovacích relaxačných ležadlách, hrá príjemná hudba a svieti tlmené osvetlenie. Teplota miestnosti sa pohybuje medzi 20 a 23 stupňami Celzia . Nie je potrebné žiadne vyzliekanie ani iné prípravy, len sa pohodlne položíte a vdychujete. Jaskyne je vhodná pre každého, od detí až po seniorov. Zlepšenie vášho zdravia a nálady môže byť viditeľné už po niekoľkých návštevách. Soľná jaskyňa má steny vyložené soľnou rudou ,zo stropu visia soľné kvaple, kryštáliky soli pokrývajú podlahu. Špeciálny systém kúrenia a klimatizácie v jaskyni pôsobí, že soľ pri vyparovaní ionizuje vzduch.

Terapeutické účinky:

1. V soľných jaskyniach sa nachádza vysoká koncentrácia mikročastíc soli s obsahom stopových prvkov – jódu, kalcia, magnézia, sodíka, horčíka, brómu, selénu a mnoho ďalších, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus.
Pobyt v soľnej jaskyni je účinný pri ochoreniach dýchacích ciest, astme, zápaloch krku a nosohltanu, chronickej nádche, chrípke, angíne, ochoreniach tráviaceho traktu, výskyte kožných ochorení – alergia, psoriáza, atopický ekzém a iné. Rovnako blahodarný efekt bol zistený pri neurózach a psychickom strese, vyčerpanosti, depresiách, chorobách krvného obehu, ischémii a vysokom krvnom tlaku. Pobyt Liečebné kúry v soľnej jaskyni teda s plnou zodpovednosťou odporúčajú aj odborníci
z radov pneumológov, alergológov, pediatrov, kožných a iných lekárov. Určite si ju užijete aj vy, napríklad ako formu prevencie v čase chrípok.
2. Soľná jaskyňa – Vám po celý rok ponúka morskú klímu na dosah.
Jeden relaxačný pobyt nahradí 2 – 3 dni pri mori tesne po búrke, kedy
je vzduch presýtený prvkami a minerálmi.
3. PRE DETI
Na podlahu sú zrniečka soli z Mŕtveho mora, čo umožňuje deťom sa hrať po celej ploche jaskyne a mať priamy kontakt so soľou, ktorá má priaznivý vplyv na kožu. Podlaha je vykurovaná pre zvýšenie uvoľňovania priaznivých látok zo soli.

FAQ

Odporúčaná návšteva je dvakrát do týždňa.

Áno, je u nás možné zakúpiť aj darčekovú poukážku na 5 vstupov za 25€,

Deťom je nutné priniesť čisté prezúvky.

Ako prebieha kúra?

Relaxačná kúra trvá 45 minút, sedíte na pohodlných polohovacích relaxačných ležadlách, hrá príjemná hudba a svieti tlmené osvetlenie. Teplota miestnosti sa pohybuje medzi 20 a 23 stupňami Celzia.